G-Schema (5G)
CGT oefening
Geschikt voor kind en jeugd
Nederlandstalige oefening
Licentiekosten: € 0,00 per afname
CGT oefening
Geschikt voor kind en jeugd
Nederlandstalige oefening
Licentiekosten: € 0,00 per afname
Deze Cognitieve Gedragstherapie oefening is geschikt voor kinderen en jeugdigen. Er is ook een 5G Schema voor volwassenen beschikbaar.
Het 5G Schema is een hulpmiddel om meer inzicht te krijgen in het verband tussen gedachten, gevoelens en gedrag die ontstaan naar aanleiding van een bepaalde gebeurtenis. De oefening gaat namelijk uit van het idee dat vervelende gevoelens ontstaan doordat je disfunctionele gedachten hebt over een gebeurtenis. Wat vervolgens van invloed is op het gedrag dat je laat zien en de gevolgen daarvan. Als je wilt starten met het bestuderen van gedachten en gevoelens, zonder het gedrag erbij te betrekken, zet dan de oefening 3G Schema klaar voor de cliënt.
Door het regelmatig invullen van het 5G Schema begrijpt een cliënt zijn eigen gedachten. Het Gedachteschema: uitdagen kan klaargezet worden wanneer je de cliënt wilt stimuleren om de geloofwaardigheid van deze disfunctionele gedachten te onderzoeken. Om deze gedachten vervolgens om te zetten in een meer helpende en positieve manier van denken, kan de oefening Gedachteschema: uitdagen en helpende gedachte klaargezet worden.
© Embloom (2024)
Dit materiaal is auteursrechtelijk beschermd en kopiëren zonder schriftelijke toestemming van Embloom is dan ook niet toegestaan.